Пятница, 24.11.2017, 13:54

АН Лазурный Берег Крыма

Главная » 2012 » Март » 6 » Податки можна зменшити: законні способи
04:33
Податки можна зменшити: законні способи

Всі ми любимо отримувати зарплату, єдине, що затьмарює цей момент, - віднімання із зарплати податку ПДФО. Начебто не так вже й багато - всього 13%, але якщо порахувати, скільки було б, якби держава їх не забирало, то починає душити жаба. Але існують цілком легальні підстави урізати доходи держави.

Всі ми любимо отримувати зарплату, єдине, що затьмарює цей момент, - віднімання із зарплати податку ПДФО. Начебто не так вже й багато - всього 13%, але якщо порахувати, скільки було б, якби держава їх не забирало, то починає душити жаба. Але існують цілком легальні підстави урізати доходи держави.
У цьому нам допоможуть податкові відрахування, за допомогою яких оподатковувана податком база зменшується і, відповідно, зменшуються відрахування. Існують майнові, стандартні, соціальні та професійні податкові відрахування. Зупинимося на майнових податкових відрахуваннях.
Майновий вирахування при продажу
Право на майновий вирахування виникає при продажу власності, такий як:
1) житловий будинок, квартира, включаючи приватизовані житлові приміщення, дача, садовий будиночок, земельна ділянка або частка в них;
2) інше майно (наприклад, автомобіль, предмет мистецтва).
Сума вирахування залежить від тривалості володіння даним майном. При реалізації нерухомості, яка перебувала у власності менше трьох років, майновий відрахування не може перевищувати 1000000 руб. При продажу іншого майна, що перебувало у власності менше трьох років, відрахування не може бути більше 125 000 руб.
Якщо термін володіння власністю становить три роки і більше, то при її продажу відрахування дорівнює сумі, отриманої при продажу.
Для одержання відрахування необхідно подати заяву і податкову декларацію після закінчення податкового періоду. Також необхідні документи, що підтверджують право на відрахування: договір купівлі-продажу, документи, що підтверджують отримання грошей і т. д.
Замість використання права на отримання майнового податкового відрахування, платник податку має право зменшити суму своїх оподатковуваних податком доходів на суму фактично зроблених ним витрат, пов'язаних з отриманням цих доходів. Але витрати повинні бути документально підтверджені.
Якщо майно перебуває у спільній сумісній власності, то розмір майнового податкового відрахування розподіляється між співвласниками пропорційно їх частці або за домовленістю між ними.
Майновий вирахування при купівлі
Даний відрахування, на відміну від майнового відрахування при продажі, краще освітлений в пресі і вивчений нашими співгромадянами.
Відповідно до п. 2 ст. 220 НК РФ, платники податків мають право на отримання вирахування в сумі, витраченої на нове будівництво, придбання на території Російської Федерації житлового будинку, квартири, кімнати або частки в них, у розмірі фактично зроблених витрат. Підкреслимо, що отримати відрахування можна, тільки якщо квартира або житловий будинок купуються на території Росії.
У фактичні витрати при придбанні житлового будинку або частки в ньому входять:
- Витрати на розробку проектно-кошторисної документації;
- Витрати на придбання будівельних та оздоблювальних матеріалів;
- Витрати на придбання житлового будинку, в тому числі не закінченого;
- Витрати, пов'язані з роботами або послугами з будівництва (добудови будинку) і обробці;
- Витрати на підключення до мереж електро-, водо-, газопостачання та каналізації або створення автономних джерел електро-, водо-, газопостачання та каналізації.
Фактичні витрати при покупці квартири, кімнати, частки в них включають:
- Витрати на придбання квартири, кімнати, частки (часток) у них або прав на квартиру, кімнату в будинку, що будується;
- Витрати на придбання оздоблювальних матеріалів;
- Витрати на роботи, пов'язані з обробкою квартири, кімнати.
Слід пам'ятати, що прийняття до відрахування витрат на добудову і обробку придбаного будинку, квартири або кімнати можливо в тому випадку, якщо в договорі, на підставі якого здійснено таке придбання, зазначено, що придбані об'єкти були не завершені до моменту покупки.
Також відрахування надається в сумі, спрямованої на погашення відсотків по цільових позиках, отриманих від кредитних і інших організацій Російської Федерації, витраченим на нове будівництво або придбання нерухомості на території РФ.
Розмір цього відрахування не може перевищувати 1000000 руб. Але в цей мільйон не входять витрати на погашення відсотків по кредитах. Можна отримати від держави 130 тис. руб. за покупку квартири, і додатково ще відрахування за відсотками.
Чим підтверджується відрахування?
Документи, необхідні для підтвердження податкового вирахування:
при будівництві або придбанні житлового будинку (в тому числі не добудованого) або частки в ньому - документи, що підтверджують право власності на житловий будинок або частку в ній;
при придбанні квартири, кімнати, частки в них або прав на квартиру, кімнату в будинку, що будується - договір про придбання, акт про передачу або документи, що підтверджують право власності.
Якщо будинок, де знаходиться ваша майбутня квартира, ще не пройшов процес державної реєстрації, ви маєте право не чекати отримання на руки свідоцтва, а почати дії з отримання вирахування відразу після підписання Акта про передачу вам квартири.
Крім цього, ви будете повинні представити платіжні документи, оформлені в установленому порядку та підтверджують факт сплати грошей за виробленим витрат (квитанції до прибуткових ордерів, банківські виписки про перерахування грошових коштів з рахунку покупця на рахунок продавця, товарні та касові чеки, акти про закупівлю матеріалів у фізичних осіб із зазначенням в них адресних і паспортних даних продавця та інші документи). Це може бути також звичайна розписка, складена між продавцем і покупцем, про отримання грошових коштів за квартиру або житловий будинок.
Де отримувати податкові відрахування?
До 1 січня 2005 майновий вирахування при купівлі житла можна було отримати тільки в податковому органі. З 1 січня 2005 року у платника податків є право вибору - самостійно визначити порядок, спосіб і терміни отримання частини коштів, витрачених на придбання житла. Існує два варіанти отримання вирахування: у роботодавця або в податковому органі. У чому плюси і мінуси?
Якщо ви вирішили отримувати податкові відрахування через податкові органи, то по закінченні податкового періоду вам потрібно буде зібрати всі документи, написати заяву про отримання вирахування і подати декларацію за місцем проживання. Це необхідно зробити до 30 квітня в тому випадку, якщо ви зобов'язані подавати декларацію, і в будь який інший час, якщо декларувати нічого не потрібно.
Відразу ж попередимо читачів, що заповнювати податкову декларацію - заняття не з легких. Будьте готові до того, що з першого разу це не вийде, втратите час і нерви. Це безсумнівний мінус. Якщо ви не хочете проходити через муки під назвою «заповнення податкової декларації», то можете отримати відрахування через свого роботодавця. Отримання вирахування даними шляхом має ще одну перевагу - не треба чекати закінчення податкового періоду. Це плюс.
Але зазирнути в податкові органи все ж доведеться. Податківці повинні будуть підтвердити ваше право на податкове вирахування. Для цього необхідно написати заяву і подати документи, що підтверджують право на відрахування. Протягом 30 календарних днів з моменту подачі документів податкові органи повинні дати підтверджуючий документ.
Отримання вирахування у роботодавця фактично буде полягати у виплаті заробітної плати без утримання 13% ПДФО. Якщо ж вирахування отримувати у податковому органі, то платник податку протягом року буде робити відрахування до бюджету частини свого доходу (13%), а по закінченні року зможе їх повернути, але вже з деякими тимчасовими і трудовими витратами.
Якщо людина отримує відрахування через роботодавця, але не використав його повністю в поточному році, то на наступний рік він знову повинен звертатися за підтвердженням права на відрахування в податковий орган. Цей пункт також можна віднести до мінусів.
Отримувати податкові відрахування можна тільки в одного роботодавця. Тобто, якщо ви працюєте за сумісництвом, вам доведеться зробити вибір між двома роботодавцями. Вигідніше, звичайно ж, брати відрахування на тій роботі, де ваша «біла» (це важливо) зарплата більше.
У багатьох виникає питання: а чи можна отримати залишок вирахування у роботодавця, якщо до цього відрахування отримували через податкову? Так, зобов'язань по отриманню залишку майнового податкового вирахування тільки в податковому органі немає. Відповідно до цього платник податків має право звернутися до роботодавця для отримання залишку вирахування
На відрахування не розраховуй!
В деяких випадках можна отримати і відмова в підтвердженні права на податковий відрахування. У відповідності з Податковим кодексом РФ, майновий податкові відрахування (при покупці) не застосовується у випадках, якщо оплата витрат на будівництво або придбання житлового будинку, квартири, кімнати або частки (часток) у них для платника податків здійснюється:
- За рахунок коштів роботодавців чи інших осіб;
- За рахунок коштів материнського (сімейного) капіталу, що спрямовуються для забезпечення реалізації додаткових заходів державної підтримки сімей, які мають дітей.
Також у випадках, якщо угода купівлі-продажу житлового будинку, квартири, кімнати або частки (часток) у них відбувається між фізичними особами, які є взаємозалежними (родичі, подружжя). Крім цього, суд може визнати особи взаємозалежними, якщо відносини між особами можуть вплинути на результати угод з реалізації товарів (робіт, послуг).
Якщо ви раніше отримували майновий податкові відрахування при покупці нерухомості, то повторне надання вирахування не допускається.
Просмотров: 2633 | Кадастровий паспорт для чого використовується і як... | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Друзья сайта
Предложения:
Дома, Коттеджи, Дачи [139]
Земельные участки [86]
Коммерческая недвижимость [30]
1-комнатные квартиры [52]
2-комнатные квартиры [42]
3-комнатные квартиры и более [48]
Болгария [51]
Другие объекты [4]
Предложения:
Продам квартиру
Продается дом с участком в Орловке
УЧАСТОК г. СЕВАСТОПОЛЬ

Наш опрос
Кто, на Ваш взгляд, должен оплачивать услуги риэлтора?
Всего ответов: 2
Риэлторские новости
Архив записей
Поиск