Пятница, 24.11.2017, 13:54

АН Лазурный Берег Крыма

Главная » 2012 » Март » 7 » Як подарувати квартиру
04:36
Як подарувати квартиру

Є дари, які дістаються нам мало не кожен місяць: симпатичні дрібнички, сувеніри. Побутову техніку або ювелірні прикраси доводиться почекати півроку-рік - такі презенти зазвичай підносяться на серйозні свята, на зразок дня народження або Нового року. А найдорожчий подарунок часом вручається раз у житті - і ця процедура значно складніше, ніж передача традиційної коробки з бантом.

Рішення подарувати нерухомість в абсолютній більшості випадків приймається на користь близького родича. Якщо ви готові зробити такий презент або вам самому пощастило виступати в приємній ролі обдаровуваного, доведеться врахувати безліч нюансів.

Договір дарування
Без нього передача нерухомого майна в дар неможлива. Договір дарування квартири, будинку, земельної ділянки, нежитлового приміщення являє собою угоду, за якою дарувальник безоплатно передає або зобов'язується передати обдаровуваному нерухомість у власність (ст. 572 Цивільного кодексу РФ).
Підстави
Ключові причини дарування нерухомості - прагнення уникнути попадання даного майна в категорію спільно нажитого подружжям і підлягає розподілу при розлученні, або бажання не враховувати право переважної покупки частки нерухомості співвласником.
В гості до нотаріуса
Багато суперечок ведеться про те, чи підлягає договір дарування нотаріальному посвідченню. Він може бути складений як у простій письмовій формі, так і в нотаріальній. Незалежно від форми договір дарування повинен пройти процедуру державної реєстрації.
Етапи реєстрації
При реєстрації договору дарування відбуваються дві дії:
- Реєстрація договору дарування (угоди);
- Реєстрація права власності обдаровуваного.
Зазвичай це відбувається одночасно.
Угода недійсна
Угоди не укладаються або визнаються нікчемними в наступних випадках:
- Укладення договору дарування, що передбачає передачу дару після смерті дарувальника (п. 3 ст 572 ГК РФ.). Якщо власник бажає, щоб нерухомість дісталася дітям або внукам лише після його смерті, треба оформити заповіт - дарування в даному випадку сили не має.
- Державна реєстрація договору дарування та права власності обдаровуваного після смерті дарувальника. Це неможливо навіть у разі нотаріально завіреного договору. Якщо за життя дарувальника передача прав на нерухомість не була зареєстрована, така власність не належить обдаровуваному і включається в спадок померлого дарувальника.
Також слід врахувати, що якщо дарування здійснюється не відносно близьких родичів, то одержувачу дару необхідно виплатити податок на дарування в розмірі 13% від вартості нерухомості за оцінкою БТІ (згідно із Законом № 78-ФЗ від 01.07.2005 року). Від сплати цього податку звільняються тільки подружжя, батьки і діти, у тому числі усиновлені, дідусі, бабусі, онуки, повнорідні та неповнорідні (мають загальних батька чи мати) брати і сестри.
Список документів
На державну реєстрацію договору дарування надаються наступні документи:
- Заяви про державну реєстрацію договору дарування з обох сторін - як дарувальника, так і обдаровуваного;
-Справжній платіжний документ, що підтверджує оплату державної реєстрації договору дарування;
- Документи, що засвідчують особу дарувальника і обдаровуваного;
- Справжній правовстановлюючий документ, що підтверджує право власності на відчужуване нерухоме майно, а також його копія;
- Договір дарування;
- Оригінали і копії плану житлового приміщення та документа, що містить опис житлового приміщення, засвідчені організаціями, що здійснюють державний облік та технічну інвентаризацію об'єктів нерухомості на території реєстраційного округу;
- Оригінал довідки про осіб, які мають право користування нерухомим майном із зазначенням цього права, завірений посадовою особою, відповідальною за реєстрацію громадян за місцем перебування та місцем проживання, а також копія. Такі документи розглядаються у випадках права користування житловими приміщеннями.
За того хлопця
При державній реєстрації як заявника можуть виступати не дарувальник і обдаровуваний, а уповноважені ними особи. Це можливо при наявності у них нотаріально посвідчених довіреностей (згідно п 1. Ст. 16 Федерального закону «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним»).
Як все відмінити
Не завжди після отримання дару людини переповнює вдячність. На жаль, є й зворотні ситуації - відносини між дарувальником і обдарованим різко погіршуються. Закон передбачив випадки, коли можна відновити дарувальника в майнових правах:
- Якщо обдаровуваний вчинив замах на його життя або будь-кого з членів його сім'ї чи близьких родичів;
- Якщо обдаровуваний умисно заподіяв дарувальникові тілесні ушкодження.
Однак скасувати дарування складніше, ніж здійснити його. Дарувальнику треба звернутися до суду з вимогою про скасування договору дарування. У позові необхідно вказати причини. Суттєвим доповненням будуть показання свідків, медична довідка про нанесені тілесні ушкодження.

Якщо суд приймає рішення на користь дарувальника, з цим рішенням необхідно звернутися до органів державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним, щоб знову зареєструвати за дарувальником право власності.
У будь-якому випадку, процедура дарування - дуже відповідальний процес, що вимагає не тільки уважною підготовки документів, але, перш за все, ретельного обмірковування доцільності цієї дії. Іноді більш відповідним виявляється оформлення заповіту.
І нехай щедрість щодо матеріальних цінностей завжди винагороджується турботою, увагою і почуттям вдячності з боку одержувача.
Просмотров: 2698 | Самому продати квартиру досить легко | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Друзья сайта
Предложения:
Дома, Коттеджи, Дачи [139]
Земельные участки [86]
Коммерческая недвижимость [30]
1-комнатные квартиры [52]
2-комнатные квартиры [42]
3-комнатные квартиры и более [48]
Болгария [51]
Другие объекты [4]
Предложения:
Продам дом в горном Крыму. Бахчисарайский район.
Предлагаем отремонтированный деревенский домик ,в 30 км от моря
СРОЧНО!!! ПРОДАЕТСЯ!!

Наш опрос
Пользовались ли Вы, хотя-бы один раз, услугами страховой компании?
Всего ответов: 2
Риэлторские новости
Архив записей
Поиск